Utrata pamięci po alkoholu

Często po alkoholu tracę zupełnie pamięć krótkoterminową - nie pamiętam np. że zadałem komuś pytanie i pytam kilkakrotnie o to samo. Niedawno miałem usuniętego brodawczaka odwróconego. Wcześniej nadużywałem amfetaminy. Kiedyś byłem też mocno pobity. Na co może wskazywać tenże objaw?

Na to, że nie powinien Pan pić. Jeżeli nie kontroluje Pan swojego postępowania w czasie upojenia alkoholowego, może kiedyś dojść do zachowań zagrażających Panu lub otoczeniu. To bardzo prawdopodobne. Są osoby ze zmianami (n.p. pourazowymi, toksycznymi) w mózgu, które właśnie tak jak Pan tracą świadomość w czasie picia. Jeżeli zdarza się to po niewielkich ilościach alkoholu - to jest to bardzo niepokojące, jeśli po dużych - to oznacza dodtkowo, że jest Pan uzależniony.