Utrata przytomności, wyprężenie rączki i nóżki i nieutulony płacz po szczepieniu

Witam, moje dziecko otrzymało pierwszą dawkę Infarix Hexa 6w1, po którym wystąpił neurologiczny Niepożądany Odczyn Poszczepienny (utrata przytomności, wyprężenie rączki i nóżki i nieutulony płacz). Czy mamy szczepić dalej? a jesli tak to czym szczepić? Na ulotce w/w szczepionki jest napisane, że nie wolno. Co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli wystąpiły takie objawy nie powinno się szczepić dziecka już tą szczepionką. Nie są jednak zakazane kolejne szczepienia innymi szczepionkami. Warto przypomnieć iż Infarix Hexa to poliwalentna szczepionka składająca się z 6 komponentów. Można to rozłożyć na co najmniej 3 szczepionki.

Więc po pierwsze.Lekarz pediatra musi wiedzieć o wszystkich objawach,które

wystąpiły u dziecka.

Jeżeli będzie uważał za celowe skieruje Panią z maluszkiem do Poradni Chorób

Zakaźnych gdzie lekarz dokona oceny i zaleci odroczenie lub ustali indywidualny tryb

szczepienia.

To niezwykle ważne, ,aby dziecko zostało zaszczepione więc koniecznie należy udać się na wizytę

Pozdrawiam ciepło