Utrata radości życia, problemy z koncentracją i pamięcią, utrata apetytu i obojętność

Witam... Mam 18 lat i od pewnego czasu zauważyłam zmianę w moich zachowaniu. Zazwyczaj byłam najbardziej wesołą i żartującą osobą w towarzystwie ale od miesiąca nic nie cieszy mnie jak dawniej... Nie mam ochoty z nikim rozmawiać a w towarzystwie jestem dość nieobecna. Zaczęłam mieć problemy z koncentracją i pamięcią, straciłam apetyt i stałam się bardzo obojętna. Nie mam ochoty nic robić a łóżko stało się miejscem którego nie opuszczam. Czuje się też często senna. Czy to może być depresja?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
to mogą byc początki depresji, proszę zgłosic się do psychologa lub lekarza psychiatry. Skierowanie od lekarza POZ nie jest wymagane.

Pozdrawiam

To co Pani opisała faktycznie wygląda jak objawy depresji. Najlepiej zgłosić się do psychologa lub psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego (np. tu: http://szpital.chelm.pl/zdrowiapsychicznego) bądź prywatnie.

Jest też sporo książek o tym, jak sobie pomóc w depresji. Jedna z najlepszych na naszym rynku wydawniczym to "Radość życia" Davida Burnsa. Warta polecenia jest też "W pułapce myśli" Stevena Hayesa i Spencera Smitha.

No i nie ma na co czekać! Im szybciej się Pani zabierze za pójście do poradni, tym szybciej poczuje się Pani lepiej :)

Pozdrawiam!