Utrata słuchu po opróżnianiu nosa

Dzien dobry. 2 tygodnie temu oproznialem nos i w jednym uchu wytworzyl sie prawidlowy napor cisnienia, a na drugie ucho przestalem slyszec. Kilka godzin pozniej zaczelo mnie bolec i leciala mi z niego krew. Bylem na pogotowiu: lekarz stwierdzil zapalenie gornych drog oddechowych i przepisal lek przeciwbolowy i antybiotyk. Bol minal, ale na to ucho nadal w 85% nie slysze. Co to moze byc?

Jeśli w uchu po incydencie zwiększenia ciśnienia pojawiła się krew to prawdopodobnie doszło do pęknięcia błony bębenkowej. Stąd niedosłuch. Nawet jeśli błona bębenkowa nie pękła to objawy sugerują stan zapalny w uchu środkowym. Taki stan zapalny ustępuję zwykle powoli więc nie jest dziwne że po 14 dniach utrzymuje się niedosłuch. Aby potwierdzić diagnozę musi Pan zwrócić się do laryngologa.