Utrata wagi, sucha skóra i wzmożone pragnienie

Witam. Moja mama ma 48 lat. W ostatnim czasie bez wyraźnej przyczyny straciła na wadze. Jej skóra jest mocno wysuszona, palce na dłoniach spękane. Przy opuszkach aż do krwi. Jej miesiączki stają się coraz mniej regularne. W ostatnim czasie miewała też problemy z kręgosłupem, leczyła się również na grzybice pochwy. Miewała też nieustanne pragnienie picia. Lekarz rodzinny specjalnie się nie przejął, mowi, że to menopauza. Mnie coś jednak niepokoi. Jaka może być przyczyna takich objawów?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te dolegliwości są nasilone to wymagają intensywnej diagnostyki internistycznej: USG brzucha, USG ginekologiczne, morfologia, Aspat, Alat, bilirubina TSH oraz RTG płuc. Pozdrawiam.