Utrata wzroku!- Co mam robić?

Witam! Jestem nastolatką i mam 13 lat. Kilka razy w miesiącu tracę wzrok na około kilka godzin,1 dzień. Najdłużej nie widziałam 5 dni. Wszystko przed oczami mam zamazane, nic nie widzę. Następnie gdy odzyskuję wzrok to wtedy nie widzę po bokach a potem jest już dobrze. Dzieje się to w różnych momentach (w sklepie, w szkole, na spacerze, itp.). Tak się nie da żyć. Boję się, że nagle przestanę widzieć przechodząc przez ulicę. Wszystkie badania oczu wyszły mi bardzo dobrze (pole widzenia itp.) Pani okulistka powiedziała mi, że nic niepokojącego nie widzi. Miałam robioną tomografię komputerową głowy, EEG, badanie Dopplera wyniki były dobre. Neurolog też nic nie stwierdził! Co mam robić? Bardzo proszę o odpowiedź! Z góry bardzo dziękuję!

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam,

Skoro badanie okulistyczne i neurologiczne nie wykazało żadnych nieprawidłowości, wątpię, abym potrafiła udzielić Pani porady na podstawie opisu dolegliwości. Być może są to zaburzenia widzenia o charakterze czynnościowym, które mają tło nerwowe. Młode osoby, jak Pani, często reagują bardzo emocjonalnie. Może przeżywa Pani jakiś stres, albo czymś bardzo się przejmuje, a organizm w ten sposób to wyraża. Jeśli możliwa jest taka przyczyna, poleciłabym skonsultować się z psychologiem, ewentualnie z psychiatrą (psychiatra może umiałby powiedzieć, czy takie zaburzenia widzenia mogą w Pani przypadku powstać pod wpływem silnych emocji).

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!