Utraty równowagi, zaburzenia snu a nerwica

Witam. Mam taki problem ze od jakiegoś pół roku praktycznie codziennie widze tak jakby w opuznieniu,po czasie, wszystko mi faluje i nie wiem co z tym zrobic. Tez mam praktycznie codziennie bóle glowy, robiłem rezonas magnetyczny i nic mi nie wyszło.Trace równowage przynajmej tak mi się wydaje ale po mnie nikt nie zaobserwował. I zawsze z rana bardzo mi sie chce spać jakbym z 4 dni nie spał. Podobno to nerwica tak mi mówili ale to za bardzo mi przeszkadza i nie moge o tym zapomnieć Proszę o pomoc

Witam,

Niespecyficzne objawy, które nie mają potwierdzenia w badaniach medycznych, mogą wskazywać na nerwicę. Czasami trudności psychologiczne objawiają się za pomocą symptomów fizycznych. Nerwicę leczy się za pomocą psychoterapii, zachęcam do rozważenia przez Pana tej formy pomocy.
Niestety bez wywiadu nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć.
pozdrawiam

Dobrze Ci mówili - to wygląda na nerwicę, czyli zaburzenie psychiczne o podłożu lękowym. Czy w Twoim życiu dużo jest strachu, niepokoju? Z tego co piszesz wynika, że możesz mieć derealizacje obecne w depresji.
Koniecznie udaj się do psychiatry, który dobierze właściwe leki oraz do psychoterapeuty, by dotrzeć do przyczyn złego stanu psychicznego. W Twoim wieku takie problemy leczy się skutecznie. Odwagi i powodzenia!

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Opisywane objawy mogą być chorobą samą w sobie lub elementem innej choroby
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.