Utraty świadomości w przebiegu raka płuc

Tata choruje na raka płuca prawego. Guz jest dość duży ok 8cm z ostatniej TK. Miał teraz półroczną przerwę w leczeniu. Ostatnio dostał kaszel, bardzo silny, mokry. Niestety zdarza się,że podczas takiego ataku traci świadomość na kilka sekund, ostatnio drżała mu prawa ręka. Kontrole z TK ma 15 stycznia. Nie chce słyszeć o wcześniejszym wyjeździe do lekarza. Co to może być? Dlaczego tak się dzieje,że traci tę świadomość. Czy mamy udać się wcześniej do onkologa? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie objawy moga byc wynikiem niestety progresji choroby. Zalecałbym wizyte u onkologa, oczywiście jakby sie udało jak najwcześniej. Pozdrawiam serdecznie