Utrudnione oddychanie, stałe osłabienie i łatwe męczenie się po wszczepieniu stymulatora serca

Witam.W dniu 5.03.2014r został wszczepiony stymulator serca.Przez około 6-ciu tygodni odczuwałem ulgę odczuwaną ulgę w trzepotaniu przedsionków.W trakcie działania stymulatora,odczuwałem i dalej odczuwam,utrudnione oddychanie,stałe osłabienie i łatwe męczenie się,ból w klatce piersiowej,obrzęki nóg,nadgarstków,bardzo złe samopoczucie oraz dość częste kołatanie serca.Uprzejmie proszę o zainteresowanie moim,opisanym problemem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa. Objawy te mogą być wynikiem tzw zespołu stymulatorowego.