Utrzymujące się wysokie OB

mam wysokie OB od ponad roku 96,88,80,92 itp.robilam badania na kwas moczowy byl 6,98 biore 1 tab.rano i po 3 miesiacach unormowal sie mniej odczuwam bol w kolanach ,plecach rekach ale dalej mam OB 88,tsh 5,26,CEA 3,65, krew utajniona -ujemny,CRP 1,9mg/1 jaka moze byc przyczyna wysokiego OB maria

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podwyższone OB najczęściej związane jest ze stanem zapalnym. W Pani przypadku konieczne jest poszukiwanie przyczyny dolegliwości wśród chorób reumatologicznych - wymagana jest konsultacja u reumatologa. Dodatkowo poziom TSH jest za wysoki - wymagana jest konsultacja u endokrynologa.