Utrzymywanie relacji z byłym partnerem

Mam problem o którym już kiedyś pisłam ale wraz nie mogę sobie z tym poradzić. Chodiz o chłopaka z którym byłam kiedyś i dalej utrzymujemy kontakt. Była sytuacja, że powiedziałam mu, że nadal go kocham. Kilka miesięcy później powiedział, że zerwał z dziewczyną dla mnie gdize tak na prawdę nadal z nią był. Chciał wtedy sprawdzić którą tak naprawdę kocha. Wrócił do niej a ja znowu płakałam przez kilka nocy i to porzadnie. Nie wiem jak już mam się zachowywać i jak sobie z tym radzić. Prosze o pomoc

Witam,

Sytuacja o której Pani pisze daje wrażenie ogromnego pomieszania. Ważnym pytaniem jest czego Pani chce i jak może Pani to osiągnąć? Kolejna kwestia to ta, czy z tym mężczyzną jest Pani w rzeczywistości stworzyć dobry związek czy jest to jedynie Pani pragnienie?
Myślę, że warto aby udała się Pani na konsultację do psychoterapeuty, gdzie mogła by się Pani przyjrzeć powodom swojego cierpienia oraz zastanowić się czemu wybiera Pani określonych mężczyzn, z którymi w relacji Pani cierpi.

Ta sytuacja rani Panią, a Pani były chłopak sprawdza "kogo naprawdę kocha". Związek to nie zabawa i sklep z zabawkami, wymaga odpowiedzialności. On tej odpowiedzialności nie bierze. Polecam psychoterapię, aby mogła sobie Pani uświadomić co Panią do niego tak ciągnie, pomimo tego, że on Panią rani. Kiedy ma się skłonność wchodzenia w raniące sytuację ponownie, wtedy psychoterapia jest najbardziej słusznym krokiem, aby wyjść z tego błędnego koła. Bo na razie funduje sobie Pani coś niedobrego. Odwagi, więcej można zyskać dla siebie niż stracić poprzez terapię. Traci się głownie złudzenia.