Utrzymywanie się na nogach u 4,5-miesięcznego dziecka

Moje dziecko dziewczynka ma 4,5 miesiąca i już staje trzymając mnie za ręce utrzmuje się na swoich nóżkach przez okolo 7-10 sekund. Czy to nie za wcześnie ? Na forach inernetowych pisze że odpowiedni czas na stawanie to 8-9 miesiąc. Czy to nie za duże odciążenie dla jej malutkiego kręgosłupa ? Co mam zrobić ? Powiem od razu że nie namawiam oraz nie próbuje szybszego rozwoju tej umiejętności. Malutka śpi na brzuszku od urodzenia co moim zdaniem powoduje że jest bardzo ruchliwa.

Poza tym, nie ułatwiaj stawania i chodzenia (nie stosuj także "chodzików"!). Poczekaj, aż sama zacznie, bo... niecierpliwość jest wylęgarnią kłopotów...
Stosuj Vit. D3.