Uwolnić się od koszmarnych snów i przestać myśleć o złych rzeczach

obecnie jestem zagranica mam troje dzieci, jestem sama rok temu rozstalam sie z mezem alkoholikiem agresorem ,myslalam wtedy ze bedzie mi lepiej ,lecz jest coraz gorzej czuje sie stara brzytka i samotna najgorsze jest to ze ciagle mysle o mezu ze jest mu lepiej i ulozy sobie lepiej zycie ,meczy mnie to bezustannie budze sie noca zlana potem przerazona ,sni mi sie ciagle moj maz z innymi kobietami szczesliwy a jestem tam gdzies w tych snach uwieziona i nie moge sie uwolnic smieje sie w nich ze mnie nie moge tego wztrzymac boje sie ze oszaleje i doprowadza mnie to do szalu chcialabym to przerwac prosze pomozcie juz nie daje rady eda0204

KOBIETA ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Z opisu wynika, że nadal jest Pani bardzo emocjonalnie związana z mężem. Fizyczne rozstanie z mężem nie zmieniło tego, myślami wciąż jest Pani z nim i trauma wraca na nowo w nocy, kiedy codzienność nie absorbuje Pani uwagi. Ewedentnie jest to sprawa niedomknięta, która trzyma Panią w przeszłości, czy może raczej jest Pani zawieszona pomiędzy przeszłością, a przyszłością.
W jakiś sposób powinna Pani rozprawić się z tym wszystkim. Trudno mi coś konkretnego doradzić, ponieważ nie znam szczegółów Państwa rozstania, najlepsza byłaby osobista konsultacja z psychoterapeutą. To może być wypisanie na kartce tego wszystkiego co było dobrego w tym związku, a co złego. Poza tym rozeznanie jakie uczucia najczęściej Pani towarzyszyły, czego Pani brakowało w relacji z mężem, kim chciałaby Pani być za 5 lat - proszę do tego dążyć!
W uporaniu się z tą sprawą najlepiej pomogłoby Pani kilka spotkań terapeutycznych z psychologiem. Jeśli objawy będą bardzo uciążliwe może się Pani zgłosić także do psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty