Uwydatnienie się żył na rękach

Mam 30 lat.W rodzinie wystepujw problem zylakow.Nie wiem czy mnie to dotyczy.Po kapieli moja prawa noga jest zawsze ciezsza,moje zyly na rekach uwydatnily sie, pojawily sie na nich jakies kulki,zgrubienia.Czesto skacza mi miesnie w calym ciele.Na nogach,lydkach czuje "mrowki", ciarki,kurcze.Czy mozliwe ze majac 30 lat mam juz zylaki?

Witam i odpowiem krótko - jest to możliwe że w wieku 30 lat można mieć żylaki, gdyż mogą się one ujawnić w każdym przedziale wiekowym po pokwitaniu. Aby postawić ostateczną diagnozę wskazana jest konsultacja chirurga naczyniowego. Pozdrawiam, R. Florek

Witam serdecznie, te zgrubienia na przebiegu żył to najpewniej niewielkie poszerzenia ich światła w okolicy zastawek żylnych. Warto wykonać konsultacje naczyniową wraz z USG dopplerowskim. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog