Uzależnienia i depresja u psychiatry

Mój mąż jest psychiatrą i ma depresję, którą leczy sobie sam, ostatnio zauważyłam również leki nasenne. co tu robić???? od wszystkiego szybko sie uzależnia, żuje nikoretki, nawet krople do nosa zażywa codziennie juz kilka lat. Mamy dwoje małych dzieci, mąż jest pracoholikiem. nic go nie cieszy, wyprowadził się z sypialni i śpi na dole. powiedział mi dzisiaj że jestem jego wrogiem i że się ze mną rozwiedzie :-(

Witam Panią
Rozumiem problem, jest to trudne być w relacji z partnerem, który przekracza swoje zdrowotne granice i ryzykuje zdrowiem swoim i swoich dzieci. Najlepiej byłoby namówić małżonka do wizyty u specjalisty np. psychoterapeuty w innym mieście, mogłaby pomóc także terapia małżeńska, ale też poza Państwa miastem
Anna Suligowska