Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od alkoholu i padaczka alkoholowa u ojca

Witam! Mam pytanie, mój ojciec trzy miesiące temu stracił pracę przez picie. i od tamtej pory pije nałogowo codziennie i to nie ma różnicy czy to jest noc czy dzień, a jak pije to się również awanturuje i używa przemocy. Miał już takie dwa przypadki, że nie pił przez kilka dni i dostał padaczki alkoholowej i trafił do szpitala. Dostał skierowanie na leczenie, ale on to lekceważy i o leczeniu nawet nie ma mowy, aby on sam poszedł. Nie wiemy co mamy zrobić w tej sytuacji. Proszę o jakąś pomoc.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Można zgłosić ojca do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w celu podjęcia działań zmierzających do sądowego zobowiązania do leczenia

0

Witam,
są różne drogi. Można namawiać tatę do podjęcia leczenia, ale tylko gdy jest trzeźwy. Namawianie polega przede wszystkim na pokazywaniu mu konsekwencji picia, a dalej za tym idąc, dawaniu mu ich odczucia, niewyręczając go np. w jego obowiązkach. Tata musi sam zacząć widzieć, że ma problem.
Jeśli to nie pomaga, można udać się do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i zgłosić zachowanie taty. Ta droga jest trudniejsza dla osób bliskich. Często potrzebują przy tym pomocy psychoterapeuty z Poradni Leczenia Uzależnień.
Sytuacja, w której Panie są jest również niezwykle trudna dla Was. Zachęcam do wybrania się do psychoterapeuty, który zajmuje się pomocą osobom przebywającym na co dzień z alkoholikiem lub do wybrania się na grupę Al - Anon czy DDA.
Pozdrawiam i życze powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy