Uzależnienie od alkoholu i padaczka alkoholowa u ojca

Witam! Mam pytanie, mój ojciec trzy miesiące temu stracił pracę przez picie. i od tamtej pory pije nałogowo codziennie i to nie ma różnicy czy to jest noc czy dzień, a jak pije to się również awanturuje i używa przemocy. Miał już takie dwa przypadki, że nie pił przez kilka dni i dostał padaczki alkoholowej i trafił do szpitala. Dostał skierowanie na leczenie, ale on to lekceważy i o leczeniu nawet nie ma mowy, aby on sam poszedł. Nie wiemy co mamy zrobić w tej sytuacji. Proszę o jakąś pomoc.

Można zgłosić ojca do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w celu podjęcia działań zmierzających do sądowego zobowiązania do leczenia

Witam,
są różne drogi. Można namawiać tatę do podjęcia leczenia, ale tylko gdy jest trzeźwy. Namawianie polega przede wszystkim na pokazywaniu mu konsekwencji picia, a dalej za tym idąc, dawaniu mu ich odczucia, niewyręczając go np. w jego obowiązkach. Tata musi sam zacząć widzieć, że ma problem.
Jeśli to nie pomaga, można udać się do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i zgłosić zachowanie taty. Ta droga jest trudniejsza dla osób bliskich. Często potrzebują przy tym pomocy psychoterapeuty z Poradni Leczenia Uzależnień.
Sytuacja, w której Panie są jest również niezwykle trudna dla Was. Zachęcam do wybrania się do psychoterapeuty, który zajmuje się pomocą osobom przebywającym na co dzień z alkoholikiem lub do wybrania się na grupę Al - Anon czy DDA.
Pozdrawiam i życze powodzenia