Uzależnienie od alkoholu u 29-letniego partnera

Witam Mam 20 lat i mam chłopaka,który nadużywa alkohol.On ma 29 lat,bywają dni,że potrafi pić po 6 czy 7 czasami więcej piw dziennie.Pije tak już chyba 5 może więcej lat,podejrzewam,ze stało się to jego rutyną.Swoje picie tłumaczy nudą,zabiciem czasu.Bywały jednak też znajduje,że może wypił 1 piwo na tydzień.Nie mam pojęcia od czego to zależy,czasami robi awantury,a czasem jest potulny jak baranek.Wie,ze jest alkoholukiem i świadomi sie do tego przyznaje i o tym mówi. Przez alkohol stracił już prace,rzucał sie na wlasnego ojca z nozem,pobil chlopaka,przez co musi placic co miesiąc ogromna sume odszkodowania.Ja pozyczylam mu pieniądze.Teraz znalazl prace i stara sie jakoś splacic dlug i szukać wlasne mieszkanie.Mysle,ze jestem wspoluzalezniona,zaluje go,lituje sie nad nim i tylko ja przy nim jestem bo,rodzina go nie toleruje.Kocham go i chce mu pomoc,proszę o wskazówki i pomoc.

Dzień dobry,

Dobrze, że oboje Państwo są świadomi istniejącego problemu - tj. (współ)uzależnienia.
Najlepiej jak SAMA Pani uda się do Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ), w której również oferowana jest POMOC bliskim osobie uzależnionej.