Uzależnienie od alkoholu u 31-latka

mam 30 lat i czuje że jestem alkoholikiem:((( od dziś nie chce pić ale jest to dla mnie bardzo trudne:((( i nie mam dość silnej woli:((( co robić żeby nie było za pozno:(( mam kochająca rodzine (nie pijący)dobrą prace itd ale alkochol mną zaczyna rzadzić chce być szczęśliwy i rzuć to gówno:(( pomocy!!

Szanowny Panie, to że widzi Pan u siebie problem uzależnienia od alkoholu i jednocześnie chce Pan nad nim pracować to bardzo duży krok w kierunku zmiany funkcjonowania. Niektórzy potrafią sobie z problemem alkoholowym poradzić samemu bądź ze wsparciem bliskich. Jednak większość osób potrzebuje terapii. Proponuję znaleźć w Pana okolicy specjalistę terapii uzależnień i udać się do niego na terapię. Może Pan również poszukać grupy AA. Ważne, żeby nie zwlekał Pan z podjęciem leczenia, gdyż uzależnienie to podstępna choroba i jeśli będzie Pan za długo zwlekał z wizytą u specjalisty znów może Pan zacząć pić. Warto kuć żelazo póki gorące i wykorzystać Pana obecną motywację do podjęcia leczenia. Pozdrawiam, Monika Wysota

Jest wiele ośrodków oferujących wsparcie i terapie w procesie trzeźwienie. Warto, by Pan sobie ułatwił zadanie i skorzystał z ich pomocy. Całościowe leczenie, a potem opieka ambulatoryjna stanowią naprawdę dobra bazę, do tego, co nazywa Pan byciem szczęśliwym.