Uzależnienie od alkoholu u męża i upijanie się co weekend

Martwię się o mojego męża, który ma problem alkoholowy. Weekendy to jak rytuał,powrót z pracy i picie do nieprzytomności, w niedziele leczenie kaca alkoholem , w poniedziałek na kacu do pracy.Że ma problem to fakt udowodniony, była próba niepicia udał się do lekarza, który niestety nie dotarł do jego chorego umysłu,skasował 250 za zastrzyk,nie pił 4mce .Moje próby nakłonienia go do leczenia nie działają.Proponowałam rozmowę z terap.Nie reaguje. Mąż pracuje zagranicą Co mogę zrobić chodzę na al

Witam Panią
Pyta Pani co można zrobić czy też jaka decyzja będzie słuszna. Niestety choroba alkoholowa bo tak trzeba wprost powiedzieć ma to do siebie że osoba chora nie chce słyszeć o żadnym leczeniu, terapii itd. Działa mechanizm iluzji i zaprzeczeń który powoduje że zarówno trudna jest komunikacja jak i wgląd w problem. Czasami trzeba wszystko postawić na jedną kartę i wylać "kubeł zimnej wody" na partnera aby zobaczył że Pani nie żartuje, że nie lubi Pani tego picia, że Panią to irytuje itd. Dobrze że Pani chodzi na al bo to dobry początek zmian.
Anna Suligowska

Witam Panią,
w leczeniu uzależnień bardzo ważne jest skorzystanie z pomocy specjalistycznej i podjęcie terapii. Niestety decyzja o zaangażowaniu się w proces zależy tylko od Pani męża. Z Pani opisu wynika, że starała się Pani wskazać swojemu partnerowi jego nadmierny sposób spożywania alkoholu, ale do tej pory nie przyniosło to oczekiwanego skutku.
To co bardzo ważne, to że Pani skorzystała z wsparcia al. Grupa, kontaktowanie się z innymi osobami, które mogą udzielić porad jest istotne. To nad czym sie zastanawiam, to że być może warto byłoby dopytać specjalistę (terapeutę uzależnień) o najlepszy sposób rozmowy z mężem, który przynajmniej z innej perspektywy pozwoli mu na spojrzenie na prezentowany przez niego sposób picia
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, wydaje mi się, że jedyne co pani może zrobić to postawić bardzo ostre granice i chronić siebie. Jak widać pani mąż stosuje system zaprzeczeń, które uniemożliwiają mu leczenia. Proszę porozmawiać z terapeutą uzależnień i opracować z nim plan postępowania. Pozdrawiam.