Uzależnienie od cięcia się

Mam problem z cięciem Jestem nastolatką która jest nie rozumiana przez rodziców.Mama wiedziała że się ciełam.Kazała mi przestać. Skończyłam na miesiąc,teraz To znowu powróciło,zdaje sobie sprawę ze się Uzależniłam. musze przestać a nie umiem Nie mam do kogo zwrócic się o pomoc Rodzice odpadają Mogę Liczyć tylko na ich krzyk,mam dosyć.Myślałam juz nad pójściem do Pedagoga szkolnego.Ta pani jest moim wychowawca,gdybym poprosiła o dyskrecje nie powiedziala by rodzicom?Chce z tego wyjść pomocy!

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że Pani psycholog z Pani szkoły nikomu nic nie powie. Proponuję udać się do Niej, po rozmowie doradzi co dalej może Pani zrobić.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

myślę, że najrozsądniej byłoby udać się do pedagoga. Ewentualnie może Pani się zgłosić do lekarza rodzinnego lub psychiatry, którzy polecą Pani najbliższą placówkę zajmującą się tego typu problemami.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Ani rodzice, ani pedagog szkolny nie są osobami, które zajmują się leczeniem Pani trudności. Jak czytam, jest już Pani osobą pełnoletnią i sama może Pani decydować o podjęciu leczenia. Proszę zatem udać się do okolicznej Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ), gdzie będzie mieć Pani wizytę u lekarza psychiatry, który po zbadaniu - zaproponuje Pani odpowiednią metodę leczenia (np.: farmakoterapia i/lub psychoterapia).

To co robisz wynika z twojej nadwrażliwości wewnętrznej na samostanowienie się- bycie dorosłą kobietą, czyli trudny okres dojrzewania do nowych ról.Nie bój się idź do pedagoga, któremu widzę, że ufasz.Powodzenia!!!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Wymagasz pomocy i dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę i jej szukasz. Jeśli nasz zaufanie do pedagoga szkolnego to jak najbardziej z nią porozmawiaj. Na pewno pokieruje Cię w miejsce gdzie pomogą Ci specjaliści. Rodzice reagują w taki sposób bo się martwią i pewnie nie wiedzą co zrobić. Nie skreślaj ich całkowicie tylko próbuj rozmawiać. Powiedz wprost, że potrzeba Ci ich wsparcia.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu