Uzależnienie od cięcia się po rozstaniu

Witam. Mam 15 lat. Miesiąc temu pokłóciłam się z moim chłopakiem i podczas kłótni zerwałam z nim. Od tamtego czasu czułam się winna i zaczęłam się ciąć. Na początku pomagało. Poźniej się uzależniłam. Wiem, że to nie jest sposób. Ostatnio mój były chłopak śni mi się lub wydaje mi się, że go widzę. Nie mam apetytu, mało śpię albo w ogóle. Czy mogę mieć depresję?

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

nie jestem w stanie postawić diagnozy drogą internetową. W Twoim wpisie znajduję jednak wiele emocji, smutek, próby poradzenia sobie w tej sytuacji. Jak sama stwierdziłaś samookaleczenia nie są najlepszą metodą radzenia sobie z trudnościami. Myślę, że problem należy nazwać po prostu trudnościami emocjonalnymi. Stosowne wsparcie, poradę oraz pomoc możesz uzyskać u pedagoga szkolnego lub psychologa w najbliższej poradni. Być może Twoi rodzice lub opiekunowie również będą w stanie coś Ci podpowiedzieć?

Pozdrawiam serdecznie