Uzależnienie od komiksów - czy to jakaś choroba?

Mój brat ma 9 lat. Jest uzależniony, uwaga - od komiksów! I nie tylko. Jeśli puści sobie film, to obejrzy go trzy razy za sobą, potem przez kolejne dni musi puścić go sobie przynajmniej raz. Jak siedzi w sieci, to na Youtubie ogląda filmiki (urywki) pochodzące z danego filmu. Co do komiksów. Przy jedzeniu zawsze czyta komiks: „Kaczor Donald. Gigant”. Dlaczego? Tyle już razy mówiłam mu, żeby tego nie robił, nawet mieliśmy długie poważne rozmowy. Nie robił do końca dnia. A następnego dnia już nie pamiętał. O co chodzi? Czy to jakiś autyzm, jakiś podrodzaj uzależnienia? Jak na to wpłynąć? Proszę o pomoc. Dodam, że brat ma problemy, po urodzeniu miał sepsę, ale go wyleczono. Jak był mały, jego ojciec zostawiał go na kilka godzin przed telewizją. Czy to miało na to wpływ?

Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam do spotkania z psychologiem dziecięcym, najpierw rodzica lub Ciebie (jeśli masz skończone 18 lat), a później brata:)

Trudno powiedzieć, czy przejawiane zachowanie jest wynikiem zaburzenia czy pewnej rutyny albo kompulsji (musi to zrobić, bo inaczej dramat). Jeśli brat nie miał okazji spędzać czasu inaczej, to pewnie też nie bardzo wie, jak można go spędzać poza czytaniem komiksów i graniem na komputerze.

Pozdrawiam