Uzależnienie od leku Trirrico w dawce 100 mg

Witam biore Trittico w dawce 100mg wieczorem i Zoloft w dawce 50mg rano, w momentach leku brałem też Sedam w dawce 1,5mg lub 3mg nigdy nie brałem wiekszej dawki.Brałem go niecały miesiac- 4dni bralem pozniej 2 dni przerwy, 3dni brałem,dzien przerwy, 1dzien bralem,3dni przerwy,1dzien brałem ,3 dni przerwy, 2dni brałem, 2 razem z dzisiejszym przerwy (wszystko zapisywałem). Moje pytanie czy mogłem sie juz od tego leku uzaleznić (drżą mi ręcę)? ja mam postępowac dalej?

Uzależnienie od benzodiazepin jest zjawiskiem bardzo często spotykanym. Predyspozycje do powstania uzależnienia cechuje duża zmienność osobnicza. Teoretycznie w opisanej sytuacji możliwe jest uzależnienie od Sedamu, ale ostatecznej odpowiedzi może udzielić tylko lekarz prowadzący. Lepiej jednak w Pana przypadku unikać tej grupy leków.