Uzależnienie od masturbacji a problemy z koncentracją i logicznym myśleniem

Dziendobry. Mam na imie Dawid . Moj wiek to 23 lata. Swoja przygodze z masturbacja zaczalem w wieku 14 lat. Nadal ja uprawiam. Od tamtej pory nie mialem dziewczyny. Mam problemy z koncentracja,logicznym mysleniem. Miewam dziwne nastroje. Nie potrafie zrozumiec otoczenia i tego co sie dzieje wokol mnie. Czuje jakby zycie bylo snem i przelatywalo mi przed nosem. Odczuwam lek,niepokoj anawet strach po lubieznym wyczynku. Stoje w jednym miejscu od kilku lat. Dookola mam same problemy. Co mam zrobic?

Dzień dobry,

Najlepiej jeśli skorzysta Pan z osobistej konsultacji u psychoterapeuty, który po zbadaniu Pana, określi najlepszą drogę dalszego postępowania. Może Pan zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ) lub korzystając z oferty prywatnej.

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa bądź seksuologa. Dopiero na takiej wizycie możliwe będzie określenie, na czym polega Pana problem i postawienie diagnozy, a w efekcie określenie, jakie leczenie, jaka terapia jest wskazana w Pana sytuacji.