Uzależnienie od masturbacji po rozstaniu

Witam, Od jakiegoś czasu rozstałam sie z dziewczyna i wydaje mi sie ze naduzywa masturbacji( masturbuje sie 2/3 razy w tygodniu) czy to w jakiś sposób wpłynie na moje zdrowie? Serdecznie dziękuje za odpowiedz.

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego, kiedy nie istnieje możliwości realizacji potrzeb w związku - podczas zbliżenia z partnerką. Nie ma negatywnych konsekwencji dla zdrowia.

Pozdrawiam!

Witam. Dwa/ trzy razy w tygodniu to nie ma tragedii, ale trzeba uważać i nie zwiększać czestotliwosci bo rzeczywiście można się łatwo uzależnić.