Uzależnienie od masturbacji u 20-latka

Witam. Mam 20 lat, chyba jestem uzależniony od masturbacji, zawsze obiecuje sobie, że już nigdy więcej a mi się nie udaje. Czy da się zrobić coś aby więcej nie poddać się działaniu hormonów? Jaki wpływ będzie na mnie miała wstrzemięźliwość?Znalazłem wiele tematów dotyczących masturbacji i wiele przeczytałem lecz nie znalazłem odpowiedzi: czy da się nie masturbować (na "bardzo" dłuższą metę) nie współżyjąc? Jak poradzić sobie z problemem uzależnienia.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Najlepiej udać się do seksuologa psychologa, aby pomógł rozwiązać Pana wątpliwości i niepokoje.
Są to zbyt ważne sprawy, aby starać się je rozwiązać internetowo.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com

Witam,
zachęcam do wybrania się na konsultację do psychoterapeuty. Warto sprawdzić czy jest Pan rzeczywiście uzależniony. Masturbacja jest też sposobem na pozbywanie się napięcia, być może to jest jej podłożem. Czytam, że jest Pan zaniepokojony i przestraszony, tym bardziej warto wybrać się do specjalisty celem rozwiania wątpliwości.
Pozdrawiam