Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od masturbacji u 21-letniego mężczyzny

Mam 21 lat. Od kilku lat (4-5) walcze z nawykiem masturbacji. Jest logiczne ze w takim wypadku warto by było przejść sie do seksuologa ale chciałem zapytać się pomijając wizyte u niego to co ja mogę jeszcze zrobić aby łatwiej mi było zwalczyć ten nałóg. Sama świadomość moja, nastawienie jest całkiem negatywne. Masturbacja doprowadziła do ogladania pornografii a nawet depresji. W dodatku tak naprawde nie czuje przyjemności z tego ale zwierzęcą potrzebę. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Dzień dobry!

Ze względu na tak silne i utrwalone nawyki, które jednocześnie powodują cierpienie psychiczne, myśli depresyjne - właściwą drogą jest podjęcie psychoterapii. Może się Pan zgłosić np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Seksuologicznej czy Ośrodka Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Dzień dobry,

Być może to co Pan określa uzależnieniem, wcale nim nie jest.
A żeby to wiedzieć to niezbędna jest konsultacja u psychoterapeuty, niekoniecznie u seksuologa. W zależności od dostępności specjalistów w Pana okolicy - proszę udać się do np.: psychoterapeuty, psychiatry, seksuologa lub psychologa (np.: w PZP, prywatnie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy