Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od masturbacji u 25-latka

Mam pytanie i proszę o pomoc !!! Bo jestem uzależniony od masturbacji tzn wale konia i do sexsuologa nie chce bo się wstydze itd ależ mnie wciąż ściąga do masturbacji i czy można samemu juz odzwyczaic ? bo ciągle jakoś dziwnie czuje co to może oznaczać ? I jak ja mi się uda chociaż co miesiąc nie walić ko..a to polepszyć mi się jakoś ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego, szczególnie dla osób, które nie robią tego w inny sposób - nie współżyją w relacji. Nawet częsta i regularna masturbacja nie musi świadczyć o uzależnieniu, a jedynie o dużych potrzebach seksualnych, wysokim libido.
Dla osoby o dużych potrzebach seksualnych, nie pozostającej w związku i nie uprawiającej seksu, całkowita rezygnacja z masturbacji może być bardzo trudna, a wręcz niemożliwa. To jednak także nie musi świadczyć o uzależnieniu.
Jeśli w związku z masturbacją odczuwa Pan duży dyskomfort, wyrzuty sumienia, dziwne samopoczucie, konieczna jest osobista konsultacja z psychologiem seksuologiem, psychoterapeutą lub lekarzem seksuologiem.
W Warszawie może być to np. Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia przy ul. Dolnej.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Dzień dobry,

Jeżeli jest Pan uzależniony to namawiam na podjęcie leczenia - u psychoterapeuty (np.: w Poradni Seksuologicznej, PZP, prywatnie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy