Uzależnienie od masturbacji u 25-latka

Mam pytanie i proszę o pomoc !!! Bo jestem uzależniony od masturbacji tzn wale konia i do sexsuologa nie chce bo się wstydze itd ależ mnie wciąż ściąga do masturbacji i czy można samemu juz odzwyczaic ? bo ciągle jakoś dziwnie czuje co to może oznaczać ? I jak ja mi się uda chociaż co miesiąc nie walić ko..a to polepszyć mi się jakoś ?

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego, szczególnie dla osób, które nie robią tego w inny sposób - nie współżyją w relacji. Nawet częsta i regularna masturbacja nie musi świadczyć o uzależnieniu, a jedynie o dużych potrzebach seksualnych, wysokim libido.
Dla osoby o dużych potrzebach seksualnych, nie pozostającej w związku i nie uprawiającej seksu, całkowita rezygnacja z masturbacji może być bardzo trudna, a wręcz niemożliwa. To jednak także nie musi świadczyć o uzależnieniu.
Jeśli w związku z masturbacją odczuwa Pan duży dyskomfort, wyrzuty sumienia, dziwne samopoczucie, konieczna jest osobista konsultacja z psychologiem seksuologiem, psychoterapeutą lub lekarzem seksuologiem.
W Warszawie może być to np. Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia przy ul. Dolnej.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Jeżeli jest Pan uzależniony to namawiam na podjęcie leczenia - u psychoterapeuty (np.: w Poradni Seksuologicznej, PZP, prywatnie).