Uzależnienie od masturbacji u 25-letniego mężczyzny

Mam ciężki problem bo jestem chyba uzależniony od 10 lat i 3razy w tygodniu wytrysk i masturbscja i ponieważ chciałem się spytac czy sexsuolog pomoze mi z tym skończyć np lek na niechciane masturbacje i jak mam się zapytac

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem zaspokojenia potrzeby seksualnej, szczególnie dla osoby, która nie współżyje seksualnie w związku. Masturbacja 3 razy w tygodniu jest częstotliwością przeciętną. Nawet częstsza masturbacja nie musi świadczyć o uzależnieniu - może być całkowicie naturalnym i prawidłowym zachowaniem.

Jeśli jednak rzeczywiście po dłuższej osobistej rozmowie okazałoby się, że Pana zachowania seksualne mają charakter uzależnienia, zazwyczaj właściwą drogą jest podjęcie psychoterapii. Jest to kwestia zmiany nawyków, na co leki nie mają decydującego wpływu.

W celu dłuższej rozmowy może Pan zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!