Uzależnienie od metanfetaminy u żony

Witam mam problem z zoną uzalezniła sie od metanfetaminy przeszła juz w stadium wynoszenie wszystkiewgo z domu i sprzedawanie zeby miec na działke,wkoncu zrozumieała ze nie poradzi sobie sama i powiedziała mi o wszystkim narazie puki co udało sie zachamowac to zeby nie brała pojechała do rodziny do niemiec ale obawiamy sie ze wroci to pokusa moze ja przerosnac i znowu zacznie brac moje pytaie jest taki czy mozliwe zebysmy poradzili sobie z tym problemem bez odwyku zamknietego pozdrawiam robert

Witam, warto na początek udać się z żona na wizytę diagnostyczną do specjalisty psychoterapii uzależnień. Taka wizyta to ok 60min, służy ocenie fazy uzależnienia, rozmowie o sytuacji żony oraz dobrania formy pomocy dla niej. Nie zawsze istnieje konieczność leczenia tzw,,zamkniętego". Proszę porozmawiać ze specjalistą, który doradzi metody pomocy żonie w leczeniu uzależnienia. Ważne jednak by w ogóle leczyła się i by nie przekładać decyzji o podjęciu leczenia na tzw ,,później". Doradzam w celu podjęcia leczenia kontakt z Poradnia Leczenia Uzależnień( NFZ-bezpłatnie) lub prywatna wizytę u specjalisty psychoterapii uzależnień, który dalej pokieruje leczeniem( niestety płatnie). Pozdrawiam serdecznie