Uzależnienie od narkotyków i próby samobójcze u syna

Dzień Dobry. Mój syn jest uzależniony od narkotyków. Wczoraj chciał popełnić samobójstwo( on tak mówi), zatrzymał pociąg . Policja przewiozła go do szpitala psychiatrycznego, lecz tam go nie przyjęto. Znalazł się na "dołku" Parę dni wcześniej syn pociął sobie twarz, Policja zrobiła to samo- psychiatryk też. Nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Proszę o radę. Nadmieniam, ze syn jest osoba pełnoletnią. Pozdrawiam

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Przede wszystkim proszę porozmawiać z synem czy zechciałby dobrowolnie podjąć terapię. Jeżeli się zgodzi wystarczy znaleźć dobrego terapeutę od uzależnień i podjąć terapię.

Życzę powodzenia

Franciszek Bartkiewicz

Witam,

Pani syn najprawdopodobniej zostanie przez jakiś czas pod opieką psychiatryczną. Następnie powinien zostać skierowany na leczenie uzależnienia – nie jestem pewna, czy Pani syn zgłasza chęć wyjścia z nałogu, jeśli tak, powinien zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień.

Zachęcam także Panią do konsultacji z psychologiem, takie spotkanie może pomóc Pani zaplanowanie skutecznej pomocy synowi, przy jednoczesnym zadbaniu o siebie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel