Uzależnienie od papierosów a żłóte zęby

Witam.Pale nałogowo 10 lat.Mam pytanie.Czy jest możliwość,żeby zęby odzyskały dawną biel,jeżeli rzuce palenie.Czy jest to proces nieodwracalny?

Zęby nie wrócą samoistnie do bieli.U każdej palącej osoby na zębach są osady,które można usunąć przez piaskowanie w gabinecie.Jeżeli chciałby Pan uzyskać bielszy uśmiech to po zabiegu piaskowania proszę zastanowić się nad wybielaniem zębów.

Jesli rzuci Pan palenie możliwa jest poprawa koloru zębów. Najpierw konieczne będzie usunięcie zewnętrznych osadów (skaling + piaskowanie), a następnie musiałby Pan wybielić zęby. Nie u każdego wybielanie daje dobre efekty. Musi Pan o tym porozmawiać ze stomatologiem.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl