Uzależnienie od stosowania psychotropów

Dlugoletnie stosowanie psychotropow ! Biore psychotropy i leki antydepresyjne prawie 30 lat i jestem od nich uzalezniona.i tylko schodze z dawek . Obecnie mam 60 lat i rowniez stosuje psychoterapie. Czy tak dlugoletnie stosowanie lekow moze prowadzic do trwalego uszkodzenia mozgu lub ma inne nastepstwa.Czuje sie coraz gorzej,mam mysli samobojcze, nie spie nocami.Moj psychiatra ten sam od 7 lat nie moze mi odpowiedziec na pytania. Co mam robic czy jest jeszcze dla mnie ratunek i szansa na zycie

Nie wiadomo jakie "psychotropy" Pani bierze. Jeżeli są to leki przeciwpsychotyczne, antydepresyjne - to nie mogą zaszkodzić. Szkodliwe jest przewlekłe przyjmowanie leków uspokajających. Jeżeli czuje się Pani coraz gorzej przy zmniejszaniu dawek, to może te dawki są zbyt niskie i nie pomagają. Bardzo dobrze,ze poszła Pani na psychoterapię. Trzeba tylko trochę cierpliwości zanim będą efekty.