Uzależnienie od Zolpidemu

Syn mój przyjmuje Zolpidem już od sześciu lat. Fazowo połyka 20 tabletek na raz. Jego psychika jest zrujnowana. Uważa, że sobie sam poradzi. Jakie konsekwencje ma ten nałóg bez leczenia?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Uzależnienie od zolpidemu to bardzo trudna sytuacja. Lek ten zaleca się stosować najwyżej do czterech tygodni. To, że Pani syn przyjmuje lek od 6 lat oraz, że pojawiła się tolerancja (konieczność zażycia dużych ilości leku dla uzyskania podobnego efektu) świadczy o ciężkim uzależnieniu, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Leczenie takiego uzależnienia wymaga konsultacji z lekarzem (najlepiej psychiatrą specjalizującym się w uzależnieniach) bowiem gwałtowne odstawienie leku może spowodować bardzo groźne stany majaczeniowe. 

Kontynuacja przyjmowania leku będzie się wiązała z wtórną bezesnnością, zaburzeniami osobowości, może też wywołać groźne powikłania do zatrzymania oddechu włącznie, dodatkowo jak każde uzależnienie będzie powodować wiele efektów społecznych: utratę pracy/kłopoty w szkole, destrukcja relacji z partnerką etc. 

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy