Uzupełnianie ubytków szyjkowych w zębach dolnych

pol roku temu mialam uzupelniane ubytki szyjkowe w zebach dolnych, w miedzy czasie ´odbudowywane wierzcholki tych zebow, teraz mam powazny Problem z nadwrazliwoscia przy szyjkach, nie wiem co sie dzieje czy mozna sciagnac wypelnienieszyjkowe zeby zobaczyc co sie dzieje czy sa moze inne sposoby

Dzień dobry!
Zdjęcie rtg nie wiele pomoże , bo w takiej projekcji nie da się prześledzić ewentualnej nieszczelności między wypełnieniem a tkanką zęba.
Można spróbować test termiczny - zimny tamponik lub podmuch powietrza.
Czasem nadmierne wytrawianie szkliwa przed aplikacją wypełnienia może generować późniejszą nadwrażliwość.
Wiele czynników wpływa na powstanie nadwrażliwości. Najlepiej jest to ocenić klinicznie przez lekarza i podjąć decyzję o sposobie leczenia.
Z życzeniami zdrowia K.Sławecki!

Przy dużych ubytkach kostnych jest możliwość zastosowania mikroimplantów. lub wykonać zabieg odbudowy kości(augmentacji).Nie wiem czy w Pani przypadku jest to możliwe.Proszę skonsultować to z doświadczonym implantologiem.