Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na afty

Szlifowania nie należy się obawiać. Wykonuje się je w znieczuleniu, a po pobraniu wycisków na zmniejszone zęby zakłada się korony tymczasowe. W ten sposób pacjent wychodzi z gabinetu bez zmian w wyglądzie. Alternatywą są implanty. Wydatek większy, ale bez uszkadzania zębów. O ceny należy zapytać w gabinecie wykonującym takie usługi. Pozdrawiam

0

jest kilka rozwiązań
- most - czyli jednak szlifować trzeba by było zęby
- implanty - należy ocenić koszt
- mikroproteza - rozwiązanie tymczasowe - ale z tego raczej nie byłaby Pani zadowolona
Odnośnie kosztów najlepiej udać się do gabinetu gdzie lekarz oceni dokładnie co u Pani można wykonać a czego nie, dodatkowo poinformuje o kosztach. Koszty zależą od kilku czynników więc trudno o nich mówić kiedy się nie widziało pacjenta;)

0

Są dwa sposoby.Albo robimy implanty, można też spróbować uzupełnić odbudowę na włóknach szklanych.Trzeci sposób to most, ale trzeba szlifować zęby.Jeżeli zęby sąsiednie są zniszczone lub martwe to radzę most.Jeżeli są zęby żywe to proponuję most na włóknach szklanych.

0

Można wykonać most lub 2 implanty. W przypadku mostu trzeba szlifować zęby więc raczej rezygnujemy z tej opcji ze względu na obawy. W przypadku implantów wymagana jest konsultacja i wykonanie TK do dokładnej oceny stanu kości.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy