Użycie plomb w wypełnieniu zęba

Stomatologia: Mam pytanie podczas wizyty i zakańczaniu leczenia zęba dentysta zaproponował mi "lepszą plombę", na samą myśl lepszą odpowiedziałam że tak po prosze, koszt był 90 zł, czy można mu wierzyć na słowo że daje coś lepszego? powstaje pytanie czy istnieje wogóle coś takiego jak "lepsza plomba"? Wypełnił mi czymś zęba następna pomalował go jakimś preparatem za pomocą pędzelka i użył pistoletu o barwie niebieskiej kierując na zęba, będę wdzięczna za odpowiedź

Magdalena StusiĹska

Nowe wypełnienia do zębów utwardzane są właśnie taką lampą- materiał wiąże szybciej i jest bardziej odporny. Tak więc istnieją 'lepsze' plomby.