Używanie wulgaryzmów przez 5-latka

Jak oduczyć pięcioletniego dziecka przeklinania?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie zachowanie u dziecka w tak młodym wieku nie jest normalne. Należy szczególną uwagę zwrócić na otoczenie dziecka. Maluchy ''chłoną wiedzę jak gąbka''. Gdy w jego obecności nie zwraca się uwagi na sposób wysławiania się, dziecko przyjmuje to za stan normalny i może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego iż jest jest określenie wulgarne. Trzeba w tej sytuacji do znudzenia ... niestety, powtarzać iż jest to złe.

Dziecko nie wymyśliło przekleństw.
Uczy się od otoczenia. Najwięcej dziecko przebywa z rodziną.
Wydaje się, że jest zajęte zabawą lub śpi, a wszystko słyszy...
Ale jest jeszcze przedszkole, podwórko...
Pozdrawiam.