W ciągu ilu dni pojawia się okres po poronieniu?

Witam;)
Mam pytanie, które mnie bardzo zastawia. Poroniłam w styczniu, zabieg wyłyżeczkowania miałam 30 stycznia tego roku. Nadal nie dostałam okresu. Współżyłam jednak w połowie lutego, ale nie doszło do wytrysku w moich drogach rodnych. Choć jak każdy wie nigdy nic nie wiadomo.

Obawiam się również, że znów mogę być w ciąży. Czy to możliwe? I proszę o odpowiedz także na pytanie zamieszczone w tytule.
Pozdrawiam

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Prawidłowe cykle miesięczne, co za tym idzie miesiączka, pojawiają się po poronieniu w różnym czasie w różnych przypadkach. Zazwyczaj nie należy się martwić brakiem miesiączki przez ok. 3 miesiące po poronieniu. Po tym czasie warto zgłosić się do swojego lekarza ginekologa w celu zbadania i ewentualnego wdrożenia leczenia.

Ryzyko, że zaszła Pani w ciąże w miesiącu po poronieniu jest nikłe. Związane jest to z tym, że funkcja hormonalna po ciąży zazwyczaj powraca w kolejnym cyklu, co za tym idzie pierwszy miesiąc po zakończeniu ciąży, w tym przypadku poronieniu, jest bezowulacyjny.

Jeśli nadal będzie to Panią niepokoić można wykonać oczywiście test ciążowy, lub zgłosić się do ginekologa wcześniej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.