W ile dni po zapłodnieniu wzrasta temperatura w pochwie?

Chciałam się zapytać w ile dni po zapłodnieniu wzrasta temperatura w pochwie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Temperatura ciała wzrasta tuż po owulacji, niezależnie od tego, czy doszło do zapłodnienia, czy nie. Jeśli zapłodnienie nie nastąpiło, to na początku kolejnego cyklu (wraz z miesiączką) temperatura obniża się. Jeśli natomiast kobieta zaszła w ciążę, to temperatura utrzymuje się na stałym, zwiększonym poziomie, a miesiączka nie pojawia się (może jednak zamiast niej wystąpić skąpe krwawienie).
Pozdrawiam serdecznie!