W jaki sposób leczy się opuchliznę po ekstrakcji zęba?

2dni temu chirurg dentystyczny usunął mi górną 6.Przepisal antybiotyk i założył szwy czego wcześniej nie robił gdy wyrywalam zęby. Po zabiegu rano od razu strasznie spuchnęłam, popoludniu miałam już gorączkę 38 stopni. Leki przeciwbólowe nie działały antybiotyk tez. Plukalam ranę szałwią i rumiankiem. Opuchlizna odrobinę zeszła ale wczoraj wieczorem wyplułam szwy wraz z fragment dziąsła. Dodatkowo odkryłam że pozostawił polowe korzenia i poprostu ja zaszyl.Mogę liczyć na odszkodowanie? Co robić?

Obrzęk po chirurgicznym usunięciu zęba jest normalnym objawem. Jego ustąpienie przyśpieszają zimne okłady najlepiej z lodu. Obrzęk może utrzymywać się do 3-4 dni w zależności od trudności ekstrakcji i rano zawsze jest większy. O skuteczności działania antybiotyku lub jej braku można mówić po pełnych 48 godzinach od rozpoczęcia stosowania.W Pani przypadku antybiotyk był skuteczny, bo obrzęk się zmniejszył. Co do pozostawionej resztki korzeniowej proponuję wykonać kontrolne zdjęcie rtg. Jest to jedyny obiektywny sposób na stwierdzenie obecności korzenia.Pozdrawiam