W jaki sposób leczyć ciężką depresję?

Na wszystkich testach wychodzi mi ciężka depresja. Mam 21 lat ogromną nadwagę i złe samopoczucie psychiczne od podstawówki. Bywały chwile lepszego samopoczucia jednak obecnie czuje że moje samopoczucie jest znacznie gorsze. Bardzo dużo myślę o swoich nie powodzeniach ponieważ do mnie wracają. Zawalilam studia już 2 razy. Nie lubię tłumów i unikam ludzi. Gdybym mogła to przespalabym cały dzień po czym i tak byłabym senna... Rozdarta wewnętrznie. Czy jest mozlwosc darmowego leczenia się? I u kogo.

Dzień dobry,

są psychologowie, którzy w ramach NFZ świadczą usługi.

Czasami są też fundacje pomagające osobom w trudnych chwilach.

Proszę popatrzeć na stronach internetowych czy w Pani okolicy są takie miejsca.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam Panią.
Bezpłatną pomoc może Pani uzyskać w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub np. w Warszawie w Fundacji Centrum Edukacji Liderskiej świadczącej pomoc psychologiczną.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.

Witam serdecznie,

Pisze Pani o obniżonym nastroju od czasów szkoły podstawowej. Obecnie nie ma Pani ochoty nawet wstać z łóżka. Wyraźnie utrudnia to Pani normalne funkcjonowanie, więc postanowiła Pani szukać pomocy.
Napisała Pani o testach, po wypełnieniu których pojawia się diagnoza depresji. Co to za testy? Wykonywała je Pani u psychologa/psychiatry?
Specjaliści przyjmują nie tylko prywatnie, ale również na NFZ. Zachęcam do znalezienia takiej placówki (można to sprawdzić przez internet). Kolejki niestety są dość długie w porównaniu z tymi, które pojawiają się w przypadku skorzystania z płatnej pomocy. Zalecam zapisanie się zarówno do psychiatry, aby dokładnie Panią zdiagnozował i w razie potrzeby zapisał leki, oraz do psychologa, który wspólnie z Panią popracuje nad poprawą funkcjonowania.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam
Owszem, istnieje możliwość podjęcia terapii w ramach NFZ, jednak różnie to wygląda w różnych miastach. W Warszawie na pewno znajdzie Pani takie możliwości. Hasłem do wyszukania w google jest dla Pani lista Poradni Zdrowia Psychicznego (PZP) funkcjonujących w Pani rejonie. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za szybkie znalezienie odpowiedniego terapeuty i skuteczna terapię.

Patryk Goleń
http://www.gabinetzmian.pl

Szanowna Pani,

jak najbardziej. W ramach NFZ w Poradniach Zdrowia Psychicznego znajdują się właściwi specjaliści tacy jak psycholog i psychiatra, którzy będą mogli Pani pomóc. Do psychologa musi mieć Pani skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Proszę z tym nie zwlekać już dłużej, bo objawy Pani są niepokojące.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl