Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia lękowe

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam, istotne jest to, aby ten proces zacząć od rzetelnej diagnozy. Dlatego ciekawi mnie fakt, kto u Pana zdiagnozował to zaburzenie i przepisał leki?
Kiedy doszedł Pan już do momentu, że postanowił szukać pomocy specjalisty, polecam kontakt z psychoterapeutą. Psychoterapia to szansa na zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie objawów zaburzenia i nauczenie, jak w przyszłości radzić sobie w podobnych sytuacjach. Uczestnictwo w terapii pozwoli pracować nad problemami, jakie Pan przeżywa, jest to także możliwość dotarcia do przyczyny problemu i rozwiązania go.
Może skorzystać Pan z pomocy specjalisty w ramach NFZ lub w prywatnym gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie
M.Prus

0

Dzień dobry. Jeśli wykluczyła już Pani przyczyna typowo medyczne, zalecam udanie się w pierwszej kolejności na profesjonalną konsultację psychiatryczną. Proszę opowiedzieć lekarzowi psychiatrze o swoich dolegliwościach. Jeżeli ten potwierdzi Pani obecną diagnozę przepisze odpowiednie leki - po rozpoczęciu ich przyjmowania proszę zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię (podejścia, które dają najlepsze wyniki w terapii nerwic to podejście psychodynamiczne lub poznawczo-behawioralne). Połączenie obu form leczenia (leki + psychoterapia) daje szansę na wyleczenie jednak proces terapii potrwa w zależności od podejścia terapeutycznego od 6 m-cy do 2, 3 lat terapii.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy