W jaki sposób likwiduje się wypełnieniem diastemę?

Mam przerwę między zębami. Górne jedynki. Chciałam ją zlikwidować nie zakładając licowek tylko wypełnieniem.Nie mam tyle pieniędzy. Zastanawiam się czy wypełnienie po prostu przykleja się do zęba bez żadnego otwierania i nawiercania zęba? Czy to się trzyma?

Diastemę likwiduje się przez przyklejenie do szkliwa bez szlifowania. Dla uzyskania lepszego efektu można pokryć całą powierzchnię czyli zrobić licówkę kompozytem wydłużając dodatkowo zęba. Jeśli ząb będzie tylko poszerzony może być za szeroki. Odbudowa będzie się trzymała kilka lat. Pozdrawiam

Tego typu zabiegiem jest bonding, który jest najszybszą metodą zamknięcia diastemy (podczas 1 wizyty u stomatologa). Zabieg polega na nadlaniu i zamaskowaniu szpary z użyciem materiału kompozytowego. Najpierw ząb wytrawia się specjalną substancją, następnie warstwa po warstwie formuje docelowy kształt zęba, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Taki zabieg sprawdza się jednak w przypadku niewielkiej szpary, inaczej zęby będą optycznie zbyt szerokie. Wypełnienie się dość dobrze trzyma, choć oczywiście ciężko oszacować dokładnie jego trwałość, z pewnością licówka, szczególnie ceramiczna, jest tu trwalszym, estetyczniejszym i pewniejszym rozwiązaniem.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl