W jaki sposób mogę szybko schudnąć i ponownie nie przybrać na wadze?

Witam! Mam 15 lat i mały problem. Mierzę 160 wzrostu i ważę 54 kg! :( Dla mnie to po prostu tragedia. Zawsze byłam szczupła, przytyłam w ciągu ostatnich 2 lat. Chcę zrzucić 10 kg w jak najlepszym tempie, bo nie mogę już na siebie patrzeć. Moja przyjaciółka ma świetną figurę. Pogodziłam się z faktem, że nigdy takiej nie będę miała, jednak chcę tylko schudnąć, nic więcej. Tylko 10 kg. Porszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam!

Musisz pamiętać o następujących rzeczach:
1. regularnej aktywności fizycznej,
2. stosowaniu urozmaiconej diety,
3. masażach, ciepło-zimnych natryskach, stosowaniu kosmetyków ujędrniających,
4. wyeliminowaniu bomb kalorycznych (wykluczyć należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl .

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty