W jaki sposób może pomóc mi czystek w zwalczaniu boreliozy?

Witam. W jaki sposób może pomóc mi czystek w zwalczaniu boreliozy? W jaki sposób najlepiej go stosować, czy w postaci naparu? Czy pomoże on pozbyć się krętków boreliozy z organizmu, to znaczy organizm może "ostatecznie wyczyszczony" z tegoż? I jakie inne właściwości ma czystek i czy są ewentualne przeciwwskazania? Pozdrawiam M.

Dobry wieczór.

Informacje dotyczące Pana zapytanie dotyczące Czystek.

Czystek wykazuje właściwości przeciwbakteryjne wobec licznych szczepów bakterii odpowiedzialnych za zakażenia człowieka.

Odpowiedzialne są za to, zawarte w czystku kreteńskim olejki eteryczne.

W badaniach in vitro udowodniono, iż związki te są skuteczne w hamowaniu wzrost bakterii Borrelia burgdorferi, która jest odpowiedzialna za rozwój boreliozy.

W innych badaniach wykazano natomiast, że ekstrakty z czystka są, w niektórych przypadkach, równie skuteczne jako antybiotyk – neomycyna, co potwierdza możliwość stosowania czystka jako środek przeciwbakteryjny.

Z uwagi na swoje cenne właściwości i lecznicze działanie czystek może być stosowany na różne dolegliwości i choroby.

Sięgnąć po niego można w przypadku:

przeziębienia,

grypy,

infekcji układu oddechowego,

dolegliwości żołądkowych,

biegunki,

chorób układu krążenia,

podwyższonego poziomu cholesterolu,

chorób układu moczowego,

chorób skóry,

alergii,

boreliozy,

stresu oksydacyjnego,

chęci wsparcia odporności.

Jak pić czystek?

Jednym z najpopularniejszych sposobów spożywania czystka jest przygotowanie herbaty. Do jej przyrządzenia użyć można suszonych liści czystka lub gotowych woreczków herbaty.

Czystek jest ogólnie uważany za bezpieczną roślinę, ale mimo to istnieją pewne przeciwwskazania i sytuacje, w których jego stosowanie może być niekorzystne lub wymagać konsultacji z lekarzem.

Do potencjalnych przeciwwskazań należą:

ciąża i karmienie piersią,

przyjmowanie niektórych leków,

problemy żołądkowe,

alergie,

choroby autoimmunologiczne.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta