Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób można dostać się na dzienny oddział psychiatryczny?

Pochodze z warszawy i mam stwierdzona depresje. Chcialam sie zapytac jak moge sie dostac na oddzial dzienny psychiatryczny i gdzie oraz czy w przypadku depresji tam mi pomogą?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam Panią
Aby zostać zakwalifikowanym na leczenie na dziennym oddziale psychiatrycznym trzeba skonsultować się z oddziałem np zadzownić albo pojechać, umówić się na wizytę do swojego psychiatry i dostać skierowanie na oddział. Warto poszukać oddziału dziennego specjalizującego się w leczeniu depresji. Myslę że oddział mógłby być dla Pani bardzo pomocny, gdyż na oddziale jest psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, zajęcia np na temat komunikacji.
Życzę powodzenia
Anna Suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0

Jeśli już ma Pani skierowanie, należy zadzwonić do wybranej placówki i umówić się na rozmowę, kwalifikację. Podczas takiej rozmowy przeprowadzony zostanie wstępny wywiad dotyczący choroby i objawów oraz ustalony zostanie możliwy termin przyjęcia na Oddział, a Pani uzyska informacje dotyczące warunków i procedur leczenia.
Leczenie na Oddziałach Dziennych zaburzeń z kręgu depresji jest skuteczne. Wielu pacjentów zyskuje wsparcie i znacząca poprawę stanu psychicznego. Zapewniona jest tam opieka zarówno lekarzy psychiatrów, jak i wykwalifikowanych psychologów, psychoterapeutów i pielęgniarek.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry,

Proszę również pomyśleć czy Pani leczenie musi odbywać się w szpitalu ? Czy nie wystarczy forma ambulatoryjna ?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy