Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób można stwierdzić, czy to już depresja?

Zauważyłem, że pytanie, które najczęściej pada w dyskusjach na forach Internetowych o depresji, brzmi: Czy ja mam depresję, czy to już ta choroba? W jaki sposób zaniepokojony swoimi objawami mogę stwierdzić, czy mój stan to już depresja i kiedy powinienem iść do lekarza?

ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Każdy człowiek choruje inaczej i ma indywidualne predyspozycje do zachorowania. To, że miewamy lepsze i gorsze dni, nie świadczy jeszcze o chorobie, lecz jest naturalną reakcją na kłopoty osobiste, kolejne deszczowe dni itd. O wizycie u lekarza trzeba myśleć, jeżeli objawy „smutku” narastają i zaczynają przeszkadzać w codziennym życiu. Czynności, które dotychczas wykonywaliśmy rutynowo, zaczynają sprawiać coraz większe kłopoty. Dołączają się do tego zwykle nieokreślone złe samopoczucie somatyczne, zaburzenia snu, apetytu itd.

Były kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej oraz wieloletni dyrektor ds. lecznictwa Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Nie polecam samodzielnego diagnozowania :) Najlepszą osobą do stwierdzenia, czy to już depresja jest lekarz. Proszę jednak pamiętać, że zazwyczaj smutek, przygnębienie, brak energii to chwilowa niedyspozycja wynikająca na przykład z trudnej sytuacji życiowej. Gorsze dni, chandra to nie depresja :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy