W jaki sposób odstawić ten lek na bezsenność?

Proszę o poradę jak odstawić lek Hydroxyzinum Vp 2mg/ml. Biorę lek na bezsenność przez ok. 3 miesiące, na początku brałam 2x2ml, teraz wzrosła tolerancja i żeby poczuć efekty biorę 12 ml w dawkach podzielonych tak 2 godziny przed snem. Obecnie zmniejszam dawkę do 8 ml ale czasem wybudzam się w nocy i nie mogę zasnąć jednak chciałabym zrezygnować z brania tego leku w bezpieczny sposób. Jakie dawki powinnam brać żeby organizm nie zareagował źle na nagłe odstawienie? Proszę o poradę.

Witam! Najlepiej w oparciu o leki zapisane przez fachowca, np. Trittico lub Tisercin. Stopniowa redukcja dawek zaproponowanych leków nie powinna nastręczać niepokoju. Ważna jest także higiena życia codziennego i zachowanie rytmu biologicznego. Powodzenia W. Łuczkowski.

Odstawienie hydroksyzyny problemem nie jest. Ale oczywiście może Pani odczuwać bezsenność tak jak poprzednio.