W jaki sposób poradzić sobie z depresją i nerwicą lękową?

Witam. Lekarz rodzinny stwierdził, że mam nerwicę lękową, cierpię też na depresję. Zrezygnowałam z terapii i leczenia farmakologicznego.Bo stwierdziłam, że to mi nie pomaga. Z robiłam to po kilku spotkaniach z panią psycholog z którą zresztą ciężko było mi nawiązać kontakt. Nie potrafiłam nawiązać z nią kontaktu. Czy sama uporam się z problemem, czy jednak lepiej poszukać kogoś innego?

Radziłabym mimo wszystko zgłosić się do specjalisty, a nie pozostawiać problemu samemu sobie (dotychczas nie radziła sobie Pani z problemem, więc istnieje prawdopodobieństwo, iz nadal metody i techniki samodzielnej pracy mogą być niedostateczne na zwalczenie problemu). Pozdrawiam.